Fotografia artystyczna

Niektóre osoby traktują fotografię jako zwykłe ,,pstrykanie fotek”, co jest z reguły niedorzeczne, a w przypadku fotografii artystycznej zupełnie. Należy bowiem skupić się na „przesłaniu zdjęcia” oraz o idei jaką ta fotografia ma pokazywać. Oczywiście to rzecz niezwykle trudna, ale to jest właśnie podstawą tego rodzaju fotografii. Należy zatem robić zdjęcia wartościowe i z odpowiednim przemyśleniem, aby stać się prawdziwym fotografem artystą.

Fotografia artystyczna w kilku słowach

Fotografia artystyczna jest dziedziną sztuki która wykorzystuje techniki fotografii jako medium artystyczne.

Fotografię artystycznej możemy podzielić na kilka rodzai

  • fotografia koncepcyjna

  • fotografia abstrakcyjna i surrealistyczna

  • fotografia nagości artystycznej, (tzw. akty)

  • fotografia portretowa

  • fotografia humorystyczna

Reasumując: fotografia artystyczna będzie każdą formą fotografii niekomercyjnej i nieklasycznej, ukazująca piękno, sztukę , przy użyciu technik fotograficznych.

Kto może zostać fotografem artystą?

Fotografia artystyczna to dziedzina sztuki, która stała się bardzo popularna wraz z rozwojem nowych technologii i elektroniki. Niemal każdy może teraz kupić własny aparat fotograficzny, za jego pomocą zrobić własną kolekcje zdjęć i pokazać ją światu. Czy jednak każdy może zostać fotografem artystą? Oczywiście że nie. Do tego potrzebne są predyspozycje, zwłaszcza takie jak pasja, poczucie piękna, sztuki, sposobu ekspresji i wrażliwości. Uchwycenie chwili w kadrze powinno być magią, która zachwyci innych.

admin