0

Jak robić zdjęcia portretowe?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś jaki jest sekret udanego portretu, to z pewnością chciałbyś aby twoje zdjęcia były nieco lepsze. Co zrobić aby tak się stało?
Przede wszystkim użyj obiektywu o dłuższej ogniskowej. Przy pełnej klatce powinno to być przynajmniej 50 mm, jednak najlepsze będą obiektywy o ogniskowych od 85 do nawet 100 mm. Krótsze ogniskowe mogą nieco zniekształcić proporcje twarzy i sylwetki fotografowanej osoby i sprawią, że nie będzie ona wyglądać zbyt korzystnie. Obiektywy szerokokątne powiększą nos i policzki oraz sprawią, że portret stanie się wręcz karykaturalny.

Portrety najlepiej wykonywać na neutralnym lub kontrastowym tle. Jeśli za naszym modelem będzie znajdować się zbyt wiele szczegółów, będą one odciągać nasz wzrok od głównego tematu zdjęcia. Dobrze jest maksymalnie otworzyć przysłonę obiektywu. Pozwoli to na uzyskanie efektu pięknie rozmytego tła i skupi uwagę na modelu.
Użyj możliwie najkrótszego czasu naświetlania i niskiej wartości ISO. Dzięki temu zdjęcie pozbawione będzie szumów i unikniesz rozmycia, spowodowanego ruchem modela.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *