Jak się ubrać do pracy?

Ludzie oceniają innych po wyglądzie. Znane przysłowie :”jak cie widzą, tak cię piszą” pasuje tu doskonale. Strój do pracy powinien być stonowany i pasować do wykonywanego zawodu. Najczęściej oznacza to elegancki strój, który jednak nie musi być sztywny i zbyt formalny. 

Jak się ubrać do pracy? Każda kobieta codziennie się zastanawia.

Wybór niestety jest ograniczony i możemy wybierać między spodniami, spódnicą i sukienką. Do tego klasyczne sweterki, marynarki i żakiety. Strój należy dobrać do swojej figury i pogody. Musimy wyglądać elegancko, ale również czuć się w tym dobrze. Jeśli nie mamy bardzo sztywnych zasad możemy wybierać spośród tweedu, sztruksu i lnu. Koszula nie powinna mieć zbyt dużego dekoltu, żeby nie wyglądać wulgarnie i wyzywająco. Spódnica najlepiej będzie wyglądać w długości do kolan. W upalne dni zamiast garsonki wybierzmy luźniejszą sukienkę z krótkim rękawkiem w jednym kolorze.

Kolory. I już wiesz jak się ubrać do pracy

Nie jesteś skazana na czerń, granat i biel. Kolory pastelowe również wyglądają elegancko, a nie są nudne. Do czarnych spodni lub spódnicy możemy dobrać na przykład miętową koszulę. Kolorowa apaszka również będzie dobrym wyborem. Dodatki są bardzo ważne, jednak nie należy przesadzać. Kolczyki, pierścionki i łańcuszki powinny być skromne. Ale nie mogą być brzęczące, żeby nie przeszkadzać innym współpracowników. Kolory na paznokciach powinny być jasne i naturalne.

O czym trzeba pamiętać?

Ubranie koniecznie musi być czyste i wyprasowane. Do spódnicy zakładamy rajstopy, a buty muszą mieć zakryte palce. Ramiona również powinny być schowane. Makijaż dyskretny, wystarczy delikatnie podkreślić oczy i usta. Ważna jest również stara zasada: jeśli pokazujemy nogi, to chowamy górę i na odwrót. Najprościej podpatrzeć inne współpracownice i na podstawie tego wybrać pasujący nam strój do pracy.

admin