Ubrania z second handu

Ubrania z second handu? Czemu nie – też można się ubrać modnie. Jednak przy kupowaniu w ciuchlandach warto pamiętać o kilku zasadach.

Zapewne niejednokrotnie odwiedzałaś sklepy z używaną odzieżą i wiesz, że na znalezienie przyzwoitych ubrań potrzeba czasu. Zatem wchodząc do second handu obejrzyj cały asortyment, zastanów się, czego tak naprawdę poszukujesz. Obejrzyj dokładnie towar – wnikliwie sprawdź czy wybrana rzecz nie ma dziurek, plam, czy będzie na Ciebie pasować, czy oczekiwana przez sprzedawcę cena jest adekwatna do jakości. Zapytaj obsługę sklepu, czy istnieje możliwość przymiarki w domu i ewentualnego zwrotu. Dobrze jest przymierzyć ubranie w domu z innymi rzeczami, które posiadasz w garderobie, dobierając różne dodatki i buty. Czasami zdarza się, że coś, co wyglądało nijak, może stać się Twoją nową ulubioną stylizacją.

Ubrania z second handu – kupuj odzież z dobrych materiałów

Szczególną uwagę zwróć na jakość materiału, sprawdź jego skład, może też dostrzeżesz metkę, będzie to oznaczać że towar pochodzi z końcówki serii i nigdy nie był noszony.

Nie daj się ponieść niskim cenom

To, że trafiłaś na wyprzedaż i możesz kupić ubrania po przysłowiowej złotówce, nie znaczy wcale, że ich wszystkich potrzebujesz. Kupuj z głową. Po co Ci w szafie kolejne ubranie którego nie będziesz nosić, albo też kolejna prawie taka sama sukienka czy bluzka?
Pierz każde nowo zakupione ubranie. Co prawda, sprzedawany towar powinien być czysty, jednak nie masz pewności, kto mierzył asortyment przed tobą? Dla swojego bezpieczeństwa wrzuć ubrania do pralki z dużą ilością proszku.

Kwestią poddawaną dyskusji jest to, czy można kupować używane obuwie. I jak to w życiu bywa – jedni są zwolennikami, inni przeciwnikami. Jeśli zatem zdecydujesz się na kupno używanego obuwia, zrób to samo co z ubraniem – wypierz w wysokiej temperaturze albo zdezynfekuj specjalnymi preparatami. Dobrze jest też wymienić wkładki.

admin